Pismo Sekretariatu do Komisji Europejskiej

Apel Rady Sekretariatu do DG SANTE w sprawie zmian prawnych zagrażających miejscom pracy w polskim sektorze przetwórstwa rybnego.

Nie ustają wysiłki Rady aby uchronić pracowników sektora przetwórstwa rybnego przed zwolnieniami grupowymi. Głównie dotyczyłyby one pracowników firmy MOWI, w której działająca Organizacja Związkowa „S” wchodzi w skład naszej struktury.

Więcej pisaliśmy tutaj:

https://solidarnosc-spozywcow.pl/potencjalne-zagrozenie-dla-polskiej-branzy-przetworstwa-rybnego-i-mieszkancow-wybrzeza-baltyku/

https://solidarnosc-spozywcow.pl/spotkanie-online-z-przedstawicielami-dg-sante/

W piątek, 29 września br. wysłano pismo do Sandry Galliny, dyrektor generalnej DG SANTE, organu Komisji Europejskiej odpowiedzialnej za bezpieczeństwo żywności, z kopią do przedstawicielstwa KE w Warszawie.

W piśmie Rada apeluje aby wydłużyć proces wprowadzania tych zmian w przepisach, które uderzą w polskich pracowników. Szczególnie, że dotknięte nimi byłyby osoby z regionów, które ekonomicznie straciły na implementacji prawa unijnego w ramach polskiej akcesji do UE. Głównie mowa tu o obszarze pobrzeża Bałtyku w rejonie Słupska i Koszalina, który stracił na faktycznej likwidacji polskiego rybołówstwa.

Poniżej treść pisma:

Media społecznościowe: