Porozumienie płacowe w Nestle Purina

Informujemy, że w dniu 29.04 br. komisja zakładowa NSZZ „Solidarność” z
Nestlé Purina M.O.P. sp. z o.o. w Nowej Wsi Wrocławskiej podpisała porozumienie kończące 69-cio dniowe negocjacje płacowe z dyrekcją zakładu. Na mocy porozumienia, zgodnie z matrycą wynagrodzeń, pracownicy otrzymają średnio 6,5% podwyżkę pensji. Dodatkowo, poza podwyżką, o 100 zł zwiększa się podstawa wynagrodzenia każdego zatrudnionego. Jest to możliwe dzięki przeniesieniu tej kwoty z premii frekwencyjnej do pensji zasadniczej.

„Od kilku lat zauważyliśmy niepokojącą tendencję, że zarobki w naszej firmie zaczynają się znacząco rozwarstwiać – mówi Marek Jakubowski, przewodniczący komisji zakładowej. Dlatego chętnie przystaliśmy na zaproponowaną nam przez zarząd Nestlé Polska S.A. matrycę podwyżek uzależniającą kwotę podwyżki (w uproszczeniu) od wysokości pensji zasadniczej i coroczną ocenę pracowniczą. Im dany pracownik ma wyższą pensję tym mniej procentowo otrzymuje podwyżki. Zabieg ten ma na celu zmniejszanie dysproporcji w wynagrodzeniach pomiędzy poszczególnymi grupami pracowniczymi. Najlepiej zarabiający otrzymali mniejszą podwyżkę w ujęciu procentowym, co kwotowo było i tak porównywalne z podwyżkami kwotowymi pozostałych pracowników. Taki sposób podejścia do tej kwestii zyskał aprobatę większości pracowników. Cieszymy się, że osiągnęliśmy satysfakcjonujące nas  porozumienie. Kolejne zadanie czeka nas już niedługo. W maju usiądziemy do rozmów na temat dodatku frekwencyjnego. W tym miejscu należy podziękować za wsparcie ekspertowi z Regionu Dolny Śląsk, Piotrowi Majchrzakowi, którego pomoc i sam udział w negocjacjach okazał się bezcenny.”

Gratulujemy naszej organizacji. Warto również podkreślić, że komisja bardzo starannie przygotowała się do rozmów z dyrekcją, m.in. w lutym tego roku jej przedstawiciele Marek Jakubowski i Tomasz Radwański, brali udział w szkoleniu z technik negocjacyjnych w ramach projektu ” Wiem więcej. Działam skuteczniej”. Okazało się, że było warto.

(zdjęcie z negocjacji z 2019 r.)

Media społecznościowe: