Posiedzenie Rady Sekretariatu

W dniu 22 maja w warszawskiej siedzibie KK NSZZ „S” odbyło się posiedzenie Rady Sekretariatu. Posiedzenie odbyło się w formule hybrydowej .

Podjęto uchwały między innymi w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2023 r. Podsumowano manifestację w Warszawie 10 maja oraz aktualny stan zbierania podpisów pod ogólnokrajowe referendum o zatrzymanie Zielonego Ładu.

Omówiono sytuację w poszczególnych sektorach, przewodniczący Rady przypomniał o zgłaszaniu chętnych na rekolekcje dla członków Sekretariatu, które planowane są w dniach 18-20 października br. w Niepokalanowie i mają być prowadzone przez honorowego kapelana Sekretariatu o. Marcina Szaforsa.

Koordynator d.s. sportu w Sekretariacie Piotr Fabiański przekazał ostanie informacje o zbliżającej się szybkimi krokami Spartakiadzie, a Zbigniew Sikorski potwierdził, że z okazji jubileuszowej XXV Spartakiadzie Rada Sekretariatu przygotowała wiele niespodzianek dla jej uczestników.

W spotkaniu wzięła udział Emilia Janicka, która poinformowała o pozytywnych zakończeniach sporach zbiorowych m.in. w Animex  Iława, Żywiec Zdrój oraz o swoich aktywnościach związanych z jej pracą jako koordynatorki IUF na Polskę.

Media społecznościowe: