WZD dwóch Krajowych Sekcji Sekretariatu w Spale

W dniach 15-17 maja br., w Ośrodku Wczasowym Savoy w Spale odbyły się Walne Zebrania Delegatów Krajowej Sekcji Przemysłu Piwowarskiego i Krajowej Sekcji Przemysłu Mleczarskiego, Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych.

Choć obrady toczyły się oddzielnie to część problemów obie Sekcje mają wspólne, dotyczy to przede wszystkim wadliwych przepisów o systemie kaucyjnym. Szerzej pisaliśmy o sprawie tutaj: https://solidarnosc-spozywcow.pl/kolejna-odslona-dramatu-pt-ustawa-kaucyjna/ Zagrożeń wynikających z polityki „Zielonego Ładu” i podsumowaniem udziału w manifestacji w Warszawie 10 maja.

„Istotnie część wyzwań jest wspólna dla obu Sekcji – mówił Zbigniew Sikorski, przewodniczący Rady KSPMSiKS NSZZ „S” – Nieszczęsny temat opakowań i ich utylizacji, o czym alarmowaliśmy w ubiegłym, roku. Jaki jest sens wprowadzania przepisów, o których wiadomo, że trzeba je będzie zmieniać?”

„Poza kwestią ustawy kaucyjnej – dodał Cezary Kołodziejski, z Sekcji Przemysłu Piwowarskiego – martwi nas kurczący się rynek piwa w Polsce, zapowiedzi Pani Minister Leszczyny zakazu sprzedaży piwa na stacjach benzynowych, jak również podniesienie akcyzy na piwo. To wszystko uderza w nasze miejsca pracy.”

Dodatkowo omawiano pozostałe sprawy branżowe i sytuację pracowników w poszczególnych zakładach pracy. W obradach uczestniczył również Pan Bartosz Morzycki, dyrektor generalny Związku Pracodawców – Browary Polskie.

Korzystając z okazji spotkania członków na WZD, odbyły się również posiedzenia Rady Krajowej Sekcji Przemysłu Mleczarskiego, Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych i jej Komisji Rewizyjnej. Istotnym punktem obrad Rady była sprawa współpracy międzynarodowej poszczególnych komisji zakładowych „S”, która ze względu na pewien, dający się zauważyć, désintéressement Kolegów z zagranicy, głównie z Niemiec, pozostawia wiele do życzenia.

Media społecznościowe: