Członkowie Sekretariatu pomagają uchodźcom

Organizacje zrzeszone w Sekretariacie Spożywców aktywnie włączyły się w pomoc uchodźcom, których, jako NSZZ „Solidarność”, przyjęliśmy do związkowych ośrodków wypoczynkowych w Spale i Jarnołtówku. Szczególnie istotne były pierwsze dni, kiedy, w oparciu o pracowników spółki DOMS, tworzyły się ramy organizacyjne tej pomocy i brakowało wielu podstawowych artykułów.

„Cieszę się, że nasi członkowie, jak zwykle, stanęli na wysokości zadania i dowieźli produkty wytwarzane przez ich firmy – mówi Zbigniew Sikorski, przewodniczący Rady Sekretariatu – Pamiętajmy również o tych organizacjach, które wpłaciły i wpłacają pieniądze na konto Komisji Krajowej. Ta pomoc ma swoją wagę. Dlatego chciałbym wszystkim za tę pomoc serdecznie podziękować. Szczególnie w kontekście głosów wzywających do stygmatyzowania pracowników polskich firm, będących oddziałami tych korporacji, które jeszcze nie zaprzestały działalności w Rosji. Tym wszystkim, związkowym „znawcom”, nawołującym do bojkotu towarów wyprodukowanych w Polsce przez firmy transnarodowe, zwracam uwagę, że nasze organizacje apelują do swoich zarządów o wyjście z Rosji, a w tych firmach pracują nasze koleżanki i koledzy z „Solidarności”, których znacie i z którymi się spotykacie. Oni robią to co powinni i to co mogą zrobić jako członkowie NSZZ „Solidarność” – kończy Zbigniew Sikorski

A szczególne wyrazy uznania, za barterową pomoc, należą się organizacjom z: Nestle Winiary, grupy Maspex, Sokołowa, Animexu Morliny, Danone Żywiec Zdrój, Barry Callebaut, Bonduelle, Bunge Kruszwicy, Bahlsena, Grany, Lajkonika i Wawelu.

Jeszcze raz DZIĘKUJEMY WAM!!!

Media społecznościowe: