Trwa walka o pracowników Browaru w Leżajsku

Kontynuowane są rozmowy pomiędzy związkowcami „S”, a zarządem Grupy Żywiec SA o decyzji zamknięcia Browaru w Leżajsku.

W dniu 3 kwietnia br., w Leżajsku, odbyło się kolejne spotkanie pomiędzy reprezentacją związkową, poszerzoną o reprezentantów pracowników Browaru Leżajsk z przedstawicielami Zarządu Grupy Żywiec. Związki Zawodowe podtrzymały swój postulat dotyczący utrzymania produkcji piwa w Browarze Leżajsk do momentu uruchomienia nowej linii puszkowej w Browarze Elbląg do końca 2024 roku. Strona Związkowa ponownie podkreśliła, że takie rozwiązanie zapewni wystarczające moce produkcyjne i logistyczne na sezon 2023 i 2024, ale przede wszystkim zapewni pracownikom większe możliwości znalezienia nowej pracy, uzyskania nowych kwalifikacji zawodowych, a części zatrudnionym pozwoli przejść na emeryturę. Strona Związkowa ponownie podkreśliła z całą mocą, że w przypadku utrzymania przez Pracodawcę decyzji o zamknięciu Browaru Leżajsk będzie to skutkowało żądaniem przez pracowników wypłaty dużo wyższych odszkodowań od zapisanych w aktualnie obowiązującym porozumieniu.

Na ten moment przedstawiciele zarządu nie zmieniają zdania co do zasadności zamknięcia zakładu w Leżajsku w czerwcu tego roku. O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować.