XXXIX Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

W dniach 18-19 września 2021r. obyła się 39 Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę.

W niedzielę, 19 września, odbyła się uroczysta msza święta, której przewodził metropolita wrocławski, abp Józef Kupny, a homilię poświęconą m.in. niedawno beatyfikowanemu prymasowi Wyszyńskiemu, wygłosił abp Marek Jędraszewski.

List od prezydenta Andrzeja Dudy odczytała minister Małgorzata Paprocka, a słowa premiera Mateusza Morawieckiego, skierowane do pielgrzymów, odczytała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Komisję Krajową NSZZ „Solidarność” reprezentował przewodniczący Związku, Piotr Duda. Jak co roku w pielgrzymce wzięli udział bliscy bł. ks. Jerzego Popiełuszki – brat i siostra kapłana.

W wydarzeniu gromadzącym związkowców z całej Polski nie mogło zabraknąć członków Sekretariatu Spożywców. Obecny był poczet sztandarowy Sekretariatu, a delegacja związkowców z Krajowej Spółki Cukrowej SA złożyła pamiątkowe dary.