EFFAT popiera akcję strajkową w Bielanach Wrocławskich

Sekretarz generalny EFFAT, Kristjan Bragason solidaryzuje się z akcję protestacyjną związkowców z Sekretariatu Spożywców „S”.

Europejska konfederacja związków zawodowych branży rolno-spożywczej z uwagą przygląda się sytuacji w polskich zakładach Mondelez. Dla EFFAT problemy pracowników w firmie Mondelez nie sią niczym nowym. Jak pisaliśmy poprzednio firma „słynie” z adekwatnego wynagradzania pracowników, dlatego fakt, że polscy pracownicy dołączyli do swoich koleżanek i kolegów z innych krajów europejskiego obszaru gospodarczego np. Norwegii i Niemiec, którzy również strajkowali żądając realnej podwyżki wynagrodzeń, nikogo w Brukseli nie zaskoczył.

Przesłanie z EFFAT jest jasne i mocne: „Jesteśmy z Wami i służymy pomocą.”

„To dobra wiadomość – komentuje Zbigniew Sikorski, przewodniczący Rady Sekretariatu – Dla związkowców „S” z Wrocławskich Bielanach to ważny sygnał. Cieszą również inne wyrazy poparcia, które napływają do nas z zagranicy. Zarówno via EFFAT jak i IUF, czyli światowej federacji związkowej branży spożywczej.”