Maspex jako „producent żywności” w okresie pandemii nie tylko produkuje i dostarcza swoje produkty do sklepów, ale nie zapomina również o tych, którzy w tym czasie najbardziej potrzebują wsparcia. Dlatego pomaga szpitalom jednoimiennym zakaźnym w całej Polsce i przekazuje do nich ponad milion swoich produktów. Wspiera także potrzebujących będących pod opieką instytucji lokalnych w miejscowościach, gdzie firma ma swoje zakłady produkcyjne.
Produkty przekazywane są do 22 szpitali – zakaźnych jednoimiennych, w tym do Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu i Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Łącznie do szpitali trafi ponad milion sztuk produktów Maspeksu m.in. soków i musów owocowych Tymbark i Kubuś, niegazowanej wody źródlanej Kubuś Waterrr, dań gotowych i dżemów Łowicz, zup Krakus, makaronów i płatków Lubella oraz suplementów diety Plusssz. Dostawy są na bieżąco realizowane zgodnie z zapotrzebowaniem szpitali. Pomoc trafia do szpitali we Wrocławiu, Grudziądzu, Puławach, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu, Krakowie, Warszawie, Kędzierzynie-Koźlu, Łańcucie, Łomży, Gdańsku, Kościerzynie oraz Radomiu. Produkty przekazywane są dla pacjentów oraz lekarzy, pielęgniarek i personelu, którzy stoją na pierwszej linii w walce z koronawirusem.
Firma przekazuje również pomoc dla szpitali i placówek wsparcia lokalnego, które działają w miejscowościach, w których znajdują się zakłady produkcyjne Grupy Maspex; w Wadowicach, Tymbarku, Tychach, Lublinie, Łowiczu i Olsztynku.
W Wadowicach przekazane zostało wsparcie finansowe i produktowe dla wadowickiego szpitala na zaspokojenie pilnych potrzeb związanych z aktualną sytuacją epidemiologiczną. Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach otrzymał darowiznę celową w wysokości 100 tys. zł. na środki ochrony indywidualnej dla personelu medycznego. Wsparcie finansowe wykorzystane zostało na zakup masek chirurgicznych oraz masek ze specjalnymi filtrami, fartuchów barierowych oraz ochronnych. Oprócz wsparcia finansowego placówka otrzymała również produkty spożywcze na bieżące potrzeby personelu – lekarzy i pielęgniarek oraz pacjentów. Dodatkowo w ramach lokalnego wsparcia w Wadowicach przekazano produkty dla osób przebywających w zorganizowanych w powiecie obiektach kwarantanny zbiorowej oraz dla osób starszych i samotnych będących w tym trudnym czasie pod opieką wadowickich instytucji, m.in. Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Starostwa Wadowickiego, Fundacji Odzyskaj Nadzieję oraz Urzędu Miasta Wadowice. Produkty trafiają do osób przebywających w szpitalach w regionie, do tych, którzy nie mogą wychodzić z domu i korzystać ze zorganizowanych posiłków, do osób niosących pomoc m.in. strażaków, policjantów oraz do osób starszych przebywających w pięciu Domach Pomocy Społecznej w powiecie.
Grupa Maspex zorganizowała także wsparcie produktowe dla instytucji z regionów, gdzie znajdują się pozostałe zakłady produkcyjne, w tym m.in.: Fundacji Serce dla Serc Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łowiczu, stołówki łowickiego PCK oraz łowickiego sztabu WOŚP, który organizuje wolontariat, Banku Żywności w Olsztynie, Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych i ich Rodzin w Olsztynku organizującemu Warsztaty Terapii Zajęciowej, Dziennego Domu Seniora w Olsztynku, Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Centrum Pomocy Rodzinie oraz Szpitala w Limanowej, Szpitala Miejskiego w Tychach oraz Szpitala w Zabrzu. Firma Lubella należąca do Maspeksu zaoferowała także wsparcie produktowe m.in. dla dwóch szpitali lubelskich – Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 a także dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. W ramach specjalnej akcji „Lubella Łączy” ponad 1000 placówek opiekuńczo-wychowawczych dla dzieci otrzyma pomoc w postaci 200 tys. produktów zbożowych od Lubelli.