Rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych obchodzono w Elblągu

Walczyli o prawa do strajku, tworzenia wolnych związków zawodowych i uwolnienia wszystkich więźniów politycznych. 21 postulatów zawartych w Gdańsku na zawsze zmieniło bieg historii – nie tylko w Polsce. W Elblągu, w dniu 29 sierpnia br., obchody 43. rocznicy podpisania porozumień sierpniowych zorganizował Region Elbląski NSZZ „Solidarność”.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w katedrze św. Mikołaja. Po niej działacze związkowi, przedstawiciele władz wojewódzkich i państwowych oraz elblążanie przeszli pod Pomnik Ofiar Grudnia 70. Tam, jak co roku, zostały złożone kwiaty i zapalone znicze. Nie zabrakło również okolicznościowych przemówień.

W obchodach uczestniczyła również delegacja Rady Sekretariatu z przewodniczącym Zbigniewem Sikorskim i poczet sztandarowy Sekretariatu z Andrzejem Mazurem jako Chorążym.