Chcemy pracy, a nie odpraw!

W odpowiedzi na decyzje zarządu Grupy Żywiec SA o planowanej likwidacji Browaru Leżajsk, związki zawodowe, działające w Grupie Żywiec, w tym Organizacja Międzyzakładowa „Solidarności” wchodząca w skład Sekretariatu, podjęły akcję protestacyjną. Związkowcy podkreślają, że nie ma istotnych przesłanek ekonomicznych aby likwidować browar z wieloletnią tradycją, a jednocześnie jeden z największych zakładów pracy w województwie podkarpackim. Na ten moment akcja związkowców ma charakter oflagowania wszystkich zakładów wchodzących w skład Grupy, ale protestujący nie wykluczają innych form działania.

„Użyjemy wszystkich dostępnych nam środków w obronie naszych miejsc pracy – mówią związkowcy z „Solidarności” – Oczekujemy poważnego traktowania przez pracodawcę, zachowania odpowiednich procedur konsultacyjno-informacyjnych. W tej firmie browary były już zamykane, ale zawsze przeprowadzano te procesy w sposób cywilizowany, w ramach dialogu społecznego, a nie na podstawie arbitralnych zarządzeń decydentów. Na to nie ma zgody!”

Związkowcy oczekują argumentów, wyliczeń, nie chcą odpraw a zachowania miejsc pracy. O dalszym rozwoju sytuacji będziemy informować.