Walka o miejsca pracy w leżajskim Browarze

W związku z ogłoszonymi przez Grupę Żywiec planami zamknięcia w czerwcu tego roku Browaru Leżajsk, Rada Sekretariatu skierowała pismo do zarządu Grupy, jak również parlamentarzystów PIS z województwa podkarpackiego, wyrażając ogromne zaniepokojenie związane z tą decyzją.
Rada zwraca uwagę, że w wyniku likwidacji browaru pracę straci ponad 100 osób, a biorąc pod uwagę firmy powiązane z zakładem i ich rodziny, to zamknięcie browaru dotknie ponad 1200 osób, co spowoduje skokowy wzrost bezrobocia w regionie.

Jednocześnie Rada Sekretariatu poinformowała zarząd, że, w przypadku podtrzymania decyzji o likwidacji browaru, pozostawia sobie możliwość podjęcia stosownych do sytuacji działań wynikających z przepisów prawa krajowego i statutu Związku.