Europejskie Rady Zakładowe jako narzędzie organizowania się pracowników

W dniach 9-11 października 2019 we Florencji, EFFAT wspólnie z ETUI (Europejski Związkowy Instytut Szkoleniowy) zorganizował warsztaty szkoleniowe dla przedstawicieli Europejskich Rad Zakładowych.  Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo, we  Florencji znajduje się centrum szkoleniowe związku CISL (Włoska Konfederacja Pracowniczych Związków Zawodowych)

Warsztaty były dedykowane dla delegatów z następujących koncernów: Grupy ACCOR (Orbis), Barry Callebaout, Mondelez, Compass, Sodexo, Danish Crown, Philip Morris, Radisson i Heinz.

Warsztaty zgromadziły przedstawicieli danego koncernu z kilku krajów, dając w ten sposób okazję do wymiany doświadczeń i bliższego poznania się w ramach Rady.

Cieszymy się że polska grupa delegatów do Europejskich Rad Zakładowych była najliczniejsza. Z naszego Sekretariatu w szkoleniu brali udział Sławomir Niemirski i Jakub Osiński z Barry Callebaut, Jarosław Szymański i Bartosz Komuda z Accor Orbis, Tomasz Brzozowski z Danish Crown Sokołów, Ryszard Biedziak z Mondelez i Emilia Janicka, pełniąca obecnie funkcję koordynatora z ramienia IUF.