Spotkania pod flagą IUF w polskich zakładach Danone

W dniach 10-13 października br., w fabrykach Danone w Bieruniu, Radziechowych i Żywcu Zdroju, odbyły się spotkania Komisji Zakładowych NSZZ „Solidarność” z przedstawicielami zarówno dyrekcji polskich zakładów jak i szefa HR zarządu centralnego Danone Sylvain’a Lobry’ego. Spotkanie było zorganizowane pod auspicjami Światowej Federacji Spożywców (IUF) i uczestniczyli w nim Ron Oswald (były sekretarz generalny IUF) i Emilia Janicka, przedstawicielka IUF na Polską.

Poruszono szereg kwestii w obszarze współpracy pomiędzy związkami zawodowymi i pracodawcą. Jednocześnie ustalono, że spotkania w takim formacie będą odbywały się cyklicznie.

Na zdjęciu: reprezentacja związkowa w towarzystwie dyrektora Lobry’ego oraz Rona Oswalda podczas wizytacji w fabryce wody w Radziechowach. Zakład jest jedną z najnowocześniejszych fabryk koncernu, w pełni zautomatyzowaną. Produkowana tam jest woda mineralna Pilsko.