Spotkanie Grupy Koordynacyjnej EFFAT Coca-Cola

W dniach 22-23 marca br., w Monachium, odbyło się spotkanie grupy EFFAT koordynującej działania pracownicze w europejskiej części koncernu Coca-Cola.

Najważniejszym punktem dyskusji było pytanie w jaki sposób wzmocnić negocjacje zbiorowe w poszczególnych krajach Europy gdzie działa koncern oraz jakie strategie negocjacyjne przyjąć aby uzyskać podwyżki wynagrodzeń, które mają zrekompensować inflację i wzrost kosztów życia.

W spotkaniu brali udział również przedstawiciele polskich pracowników z Komisji Zakładowej „S” w Coca Cola HBC Polska Karolina Sobolewska i Karol Czarnecki.

Na zdjęciu – uczestnicy spotkania wyrażają poparcie dla związkowców z Indonezji Federacji FSBMM w ich staraniach o uznanie ich przez pracodawcę za reprezentację pracowników i partnera w dialogu społecznym.