Spotkanie ze związkiem pracodawców z branży spirytusowej

Odbyło się spotkanie przedstawicieli Krajowej Sekcji Przemysłu Mleczarskiego, Spirytusowego i Koncentratów Spożywczych NSZZ „S” z Panią Emilią Rabendą, prezes Związku Pracodawców Polskiego Przemysłu Spirytusowego. Spotkanie miało miejsce w dniu 12 sierpnia br., w Warszawie w siedzibie organizacji Pracodawców. Krajową Sekcję reprezentowali Zbigniew Sikorski i Waldemar Kiszkiel.

Tematem spotkania była aktualna sytuacja w branży spirytusowej i ocena potencjalnych wyzwań, które stoją przed nią w najbliższym czasie. Rozmawiano o wadze i jakości dialogu społecznego w zakładach pracy wchodzących w skład Związku, relacjach pomiędzy poszczególnymi pracodawcami a Organizacjami Związkowymi NSZZ „S” afiliowanymi w Sekcji.

Przewodniczący Zbigniew Sikorski zaproponował aby w nieodległym terminie zorganizować spotkanie przedstawicieli dyrekcji z zakładów pracy branży spirytusowej z naszymi działaczami związkowymi. Propozycja został pozytywnie przyjęta przez stronę pracodawców. Uzgodniono, że miejscem spotkania będzie siedziba Związku Pracodawców, a Pani Rabenda zadeklarowała, że podejmie działania wśród zarządów poszczególnych spółek aby były reprezentowane na planowanym spotkaniu.