Światowe spotkanie związkowców Coca Coli

W dniach 15-16 maja br. Genewa stała się światową stolicą związkowców z organizacji zakładowych firmy Coca Cola.

Na spotkaniu IUF Coca Cola Alliance przybyli przedstawiciele 26 organizacji związkowych z całego świata. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć przedstawicieli komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” w HBC Coca Cola z Radzymina zrzeszonej w Sekretariacie Spożywców, którą reprezentowały dwie kobiety: Sylwia Kuszneruk i Karolina Sobolewska.

Główny celem Coca Cola Alliance jest związkowa współpraca i wzajemne wsparcie w pracy na rzecz pracowników światowego giganta.  „Spotkanie w Genewie było bardzo owocne i zostaną podjęte kroki w celu wsparcia NSZZ „Solidarność” w Polsce oraz innych organizacji związkowych” – powiedziała po spotkaniu Karolina Sobolewska.