Spór zbiorowy w HK SCAN

W ubiegłym tygodniu zakończyły się negocjacje podwyżek wynagrodzeń w zakładach mięsnych fińskiego koncernu HK SCAN w Świnoujściu. Niestety nie uzyskano porozumienia, a rozbieżności spisano w odpowiednim protokole. Kolejnym etapem będą mediacje, przy udziale zewnętrznego eksperta.

Zakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność”, działając zgodnie z przepisami ustawy „O sporach zbiorowych” oflagowała zakład i na bieżąco informuje pracowników o powodach sporu przedstawiając swoje argumenty, których użyto podczas negocjacji.

To już drugi spór zbiorowy w tej firmie na przestrzeni kilku lat. Poprzedni miął miejsce w 2021 roku i dotyczył również wynagrodzeń.

„Liczymy, że znajdą się rozwiązania, pozwalające podjąć satysfakcjonujące decyzje dla stron sporu”- mówią liderzy związkowi.