Wybory w Krajowej Sekcji Przemysłu Cukierniczego Młynarskiego i Piekarniczego NSZZ „Solidarność”

W dniach 24 -26 maja br., w Spale, obradowało Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Pracowników Przemysłu Cukierniczego, Młynarskiego i Piekarniczego NSZZ „Solidarność”.

Sekcja skupia prawie 1900 członków Związku zrzeszonych w 18 organizacjach zakładowych działających w firmach z branży piekarniczej, produkcji słodyczy i młynarskiej.

Przewodniczącym Rady Sekcji ponownie został Dariusz Skorek.

Pozostałe funkcje w kadencji 2023-28 będą pełnić:

Jerzy Dziobek (OZ „S” w Lajkonik), Krzysztof Kośmider (OZ „S” Mars), Dariusz Grzemba (OZ „S” SPC Warszawa) – jako wiceprzewodniczący Rady;

Janusz Kudelski (OZ „S” Lotte Wedel) – jako sekretarz Rady;

Sławomir Niemirski (OZ „S” Barry Callebaut) – jako skarbnik Rady;

Przed popularnymi „Cukiernikami” wiele wyzwań. „Chcemy przede wszystkim odmłodzić Sekcję – powiedział Dariusz Skorek – Dlatego cieszę się, że w Radzie znalazły dwie nowe osoby, Darek Grzemba i Krzysiek Kośmider. To ważne aby zmiana warty dokonała się w sposób płynny i młodsi działacze zastępowali doświadczonych kolegów odchodzących na emeryturę. Chcemy również zintensyfikować działania Sekcji mające na celu jej rozwój”

Nowej Radzie serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w pracy związkowej!