Podwyżka możliwa nawet w czasie pandemii

W tym tygodniu kończy się proces negocjowania podwyżek w firmie HK Scan Poland sp. z o.o. Ryszard Zawierucha, przewodniczący komisji zakładowej, przedstawia jak rozmowy wyglądały od strony związkowej.

„ Jako reprezentacja pracowników czuliśmy się zobowiązani do zawalczenia o wzrost wynagrodzeń. Pierwsza odpowiedź jaką otrzymaliśmy od strony dyrekcji była jednoznaczna:  Zapomnijcie o podwyżkach, jest pandemia, nie wiadomo co będzie a Wam się podwyżek zachciało.
Usiedliśmy jednak do stołu, poprosiliśmy o informacje finansowe firmy, do czego jako związek zawodowy mamy prawo, a po przeanalizowaniu ich okazało się, że nasze postulaty nie są tak do końca pozbawione podstaw. Udało nam się uzyskać podwyżkę na poziomie 350-370 zł brutto na pracownika. Uważam, że jest to duże osiągnięcie naszej Komisji. Pomocą dla nas była wiedza dotycząca naszych uprawnień. Dzięki szkoleniom, które odbyliśmy po prostu nie daliśmy się zbyć niczym.”

Gratulujemy naszej organizacji i cieszymy się, że ten przykład ilustruje, jak istotne jest nabywanie nowych umiejętności. Kto się nie rozwija ten mimowolnie zostaje z tyłu. Szczególnie w dzisiejszym świecie.